- Enne ISIC kaardi või muu MTÜ Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) väljastatud kaardi lisamist ühistranspordi süsteemi palume aktiveerida oma kaart eduid.ee veebilehel.
KLIENDITUGI
Lisainfo piletisüsteemi kohta- Tasuta infotelefon 611 8000 (24 tundi) – bussikaardi sulgemine ja rikked, kuid ka muu info.
- E-post: info@pilet.ee (24 tundi)
UUS PILETISÜSTEEM
Alates 1. juulist 2017 kehtib Pärnu LINNALIINIDEL ja LÄHILIINIDEL (liinid nr. 39, 40 – Sindi ja nr. 57 - Sauga) elektroonilisel bussikaardil põhinev piletisüsteem.BUSSIKAART
Bussikaart on pangakaardile sarnane kaart. Sellele saab osta pileteid, vormistada tasuta sõidu õigust ja kanda raha bussis pileti ostmiseks. Bussikaardiks võib olla Pärnumaa Ühiskaart või muu kaart - Pärnu linna koolide elektroonilised õpilaspiletid, ISIC-kaart, teiste linnade - maakondade bussikaardid jms.Bussikaartide ristkasutus toimib järgmistel linna- ja maaliinidel: Tallinn, Harjumaa, Tartu, Tartumaa, Rakvere, Lääne-Virumaa, Kohtla-Järve, Sillamäe, Narva jt.
Bussikaarti saab osta piletimüügikohtadest hinnaga 2 eurot. Bussikaardi tagaküljel olevale valgele ribale võid kirjutada oma nime, et oma kaardi ära tunneksid.
Bussikaardile piletite ostmine ja raha laadimine
Selleks on iseteenindus parnu.pilet.ee, piletimüügikohad või mobiiltelefon.
Piletimüügikohad
Pileteid on võimalik osta järgmistest müügikohtatedest:
- R-kioskid.
- Pärnu bussijaama kassad (Ringi 3, avatud kell 6.30 – 19.30).
- Selverite infoletid.
- Omniva teeninduspunktid: Pärnu, Paikuse, Sindi, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa, Lavassaare.
Bussikaart võib olla isikustatud või isikustamata. Isikustamine on konkreetse bussikaardi numbri sidumine inimese isikukoodiga. Soovitame kaart isikustada, sest kaardi kadumise korral ei lähe kaduma kaardiga seotud kontol olevad piletid ega raha. Tuleb lihtsalt olemasoleva kontoga siduda uus kaart. Bussikaardi isikustamiseks on vajalik ID – kaart.
Bussikaarte saab isikustada piletimüügi kohtades (teenuse hind 1 €) või iseteeninduses (tasuta) - parnu.pilet.ee. Bussijaamas isikustatakse tasuta sõitjale väljastatav esimene bussikaart tasuta.
Bussikaardiga sõitmine
Igakordsel bussi sisenemisel tuleb sõit valideerida („piiksutada“). Selleks on sõitjal bussikaart ja iga bussiukse juures validaator. Bussi sisenedes viipa bussikaarti validaatori juures, kuni kostab „piiks“. Ilma bussikaarti valideerimata ei ole õigust sõita. Isegi siis mitte, kui teil on bussikaardil pilet, raha või tasuta sõidu õigus olemas. Valideerimata sõidu eest on trahv kuni 40 €.
Juhul, kui kasutate soodustust, peab lisaks bussikaardile olema kaasas isikut tõendav dokument. Dokumenti ei ole vaja, kui nõutavad andmed ja foto on bussikaardile trükitud (näiteks elektrooniline õpilaspilet, ISIC-kaart jms). Dokumenti ei pea omama ka ilmselgelt alla 14-aastane laps.
VALIDAATOR
Validaatori ekraanil olevatel värvilistel tuledel on järgmised tähendused:- Sinine – viipa julgelt kaarti.
- Kollane – oota, seade kontrollib sõiduõiguse kehtivust.
- Roheline – sõiduõigus on kehtiv.
- Punane – sõiduõigus puudub või kaardil ei ole piisavalt raha pileti müügiks.
Bussikaardiga saad osta tunnipileti ka kuni viiele kaaslasele. Selleks valideeri esmalt enda kaart, seejärel vali nooltega täiendav piletite arv ja vajuta OK. Ostu kinnituseks viipa uuesti kaardiga. Kaaslastele saab osta ainult täishinnaga pileteid.
SOODUSTUSED
Õigus sõita ilma bussikaardi ja valideerimisetaBussikaarti ei pea omama ja sõitu ei pea valideerima:
- eelkooliealine laps
- linnaliinidel kuni 18-aastane puudega isik ja tema saatja (lähiliinidel puudega kuni 16-aastane isik, saatjal seda õigust ei ole)
- sügava puudega 16-aastane ja vanem isik (linnaliinidel ka selle isiku saatja)
- sügava või raske nägemipuudega isik ja tema saatja
- linnaliinidel ajateenijad isikut tõendava dokumendi ja väeosa tõendi esitamisel (lähiliinidel seda õigust ei ole)
Alates 1. juulist ei ole olulisi muudatusi senikehtinud hindades ja soodustustes. Esialgu ei ole veel võimalik kasutada linnaliini pileteid ja soodustusi lähiliinidel ja vastupidi.
Bussikaardile laetud rahaga on aga võimalik tunnipileteid osta nii linna- kui lähiliinibussides.
Vajadusel saab bussijuhilt osta pileti sularaha eest. Linnaliinidel bussijuhilt ostetud pilet kehtib ainult selles bussis ja sõidusuunas. Kõigi kuupäevaga seotud piletiliikide puhul algab päev kell 4 ja lõpeb järgmisel kuupäeval kell 3.59. Näiteks: 30-päeva kuupilet, mille alguse kuupäev on 1. juuli, aktiveerub selle päeva hommikul kell 4.00 ning kehtib veel ka 31. juuli öösel kuni kell 3.59.
Mobiiltelefoniga tehtavad toimingud jõustuvad 1 minuti jooksul pärast ostmist
Sõidusoodustused, mida saab piletimüügikohas või iseteeninduses bussikaarti isikustades
Õpilased ja pensionärid saavad soodustuse automaatselt registrite põhiselt. Lisaks saavad linnaliinidel registritepõhise soodustuse automaatselt üliõpilased ning 65-aastased ja vanemad isikud.
Linnaliinide sõidusoodustused, mida saab bussijaama kassadest
- Osalise hinnaga sõit linnaliinidel - puuduva töövõimega isikud (töövõime kaardi ja ID- kaardi alusel), keskmise või raske puudega 18-aastased ja vanemad isikud (SKA otsuse või puudega isiku kaardi ja ID-kaardi alusel).
- Tasuta sõit linnaliinidel - Pärnu elanikest 4- ja enamlapselise pere liikmed, eestkoste all olevad isikud, kahe- ja enamalapselise pere lapsed alates 2. lapsest õppeperioodil, Pärnu Lastekülas asenduskoduteenusel viibivad lapsed). Pärnu linnavalitsuse poolt varasemalt välja antud ja kehtivad tasuta sõidu kaardid vahetatakse välja bussikaardi vastu (eraldi avaldust ei ole vaja esitada). Uute kaartide saamiseks tuleb esitada avaldus linnavalitsusele.
Alates 1. juulist seniseid paberkandjal tunni- ja kuupileteid enam ei müüda. Varem valmis ostetud üksikpiletid tuleb enne 1. juulit ära kasutada, sest neid pileteid inimestelt tagasi ei osteta.
Kuupileteid võib kasutada kehtivuse lõpuni. Nende hiliseim lubatav alguskuupäev on 31.08. 2017.